Vilius Šapoka
Lietuvos Respublikos finansų ministras.
Vilius Šapoka penkerius metus buvo Lietuvos Banko Finansinių paslaugų ir rinkų priežiūros departamento direktorius, prieš tai – Lietuvos Vertybinių popierių komisijos pirmininkas.
2003 m. įgijo Vilniaus universiteto ekonomikos magistro laipsnį, taip pat studijavo Baltijos vadybos institute ir stažavosi Europos Komisijoje.
Rimantas Šadžius
Audito Rūmų narys.
Rimantas Šadžius savo įgaliojimus Europos Audito Rūmuose pradėjo vykdyti 2016 m. birželio mėn., šiuo metu jis yra Audito Rūmų IV kolegijos, nagrinėjančios rinkų reguliavimo ir konkurencingos ekonomikos sritis, narys.
Prieš pradėdamas dirbti Audito Rūmuose, 2007–2009 m. ir 2012–2018 m. Rimantas Šadžius buvo Lietuvos finansų ministras.
Būdamas finansų ministru, 2013 m. antrojoje pusėje jis pirmininkavo ECOFIN tarybai ir vadovavo Lietuvai priimant eurą ir tampant Euro zonos nare. Laikotarpiu tarp šių dviejų kadencijų jis buvo grįžęs į akademinę bendruomenę ir dėstė viešuosius finansus Lietuvos edukologijos universitete.
Maskvos valstybiniame M. V. Lomonosovo universitete Chemijos fakultete įgijo chemiko kvalifikaciją. 2002 m. Vilniaus Universitete Teisės fakultete įgijo teisininko kvalifikaciją.
Iliana Ivanova
II kolegijos seniūnė, Europos Audito Rūmų narė.
Narė pranešėja, atsakinga už patikinimo pareiškimą, susijusį su DFP išlaidų kategorija „Ekonominė, socialinė ir teritorinė sanglauda“, ir už keletą su ESI fondais susijusių veiklos auditų, pavyzdžiui už Audito Rūmų specialiąją ataskaitą „ES biudžeto įgyvendinimas finansinėmis priemonėmis: ko reikėtų pasimokyti iš 2007–2013 m. programavimo laikotarpio“.
Ji buvo Europos Parlamento narė, Biudžeto kontrolės komiteto pirmininko pavaduotoja ir Specialiojo finansų, ekonomikos ir socialinės krizės komiteto pirmininko pavaduotoja.
Iliana Ivanova Varnos ekonomikos universitete įgijo Tarptautinių ekonominių santykių magistro laipsnį ir Tunderberdo universitete (Arizonos valstijoje, JAV) tarptautinio valdymo magistro laipsnį.
Vazil Hudák
Europos investicijų banko vicepirmininkas.
Vazil Hudák pirmininko pavaduotoju Europos investicijų banke pradėjo dirbti 2016 m. spalio pradžioje.
Prieš tai jis buvo paskirtas vyriausiuoju Europos Sąjungos Tarybos derybininku dėl biudžeto Slovakijos pirmininkavimo metu. Nuo 2015 iki 2016 m. jis buvo Slovakijos Respublikos ekonomikos ministras. Prieš tai jis buvo Finansų ministerijos valstybės sekretorius ir Slovakijos Respublikos atstovas Europos stabilumo mechanizmo valdytojų taryboje.
Jis taip pat buvo J.P. Morgan Chase Rytų Europos viešojo sektoriaus pramonės sektoriaus vadovas, dirbo Citi Group ir EastWest Institute JAV ir Europoje.
Vazil Hudák savo karjerą pradėjo Čekoslovakijos Federalinėje užsienio reikalų ministerijoje. Jis studijavo Maskvos Valstybiniame tarptautinių santykių institute, Prahos Karlo universitete ir Harvardo verslo mokykloje.
Loreta Maskaliovienė
Lietuvos Respublikos finansų viceministrė.
Prieš tapdama viceministre, Loreta Maskaliovienė 6 metus buvo ES fondų investicijų departamento direktorė, prieš tai – Veiksmų programų valdymo departamento Ekonomikos augimo veiksmų programos skyriaus vedėja.
Būdama viceministre, ji yra atsakinga už ES ir tarptautinius ryšius, finansines paslaugas, ES ir kitas tarptautines finansines investicijas.
Loreta Maskaliovienė vadovavo įdiegiant finansines priemones įvairiuose sektoriuose Lietuvoje ir nustatant fondų lėšas.
Loreta Maskaliovienė yra Vilniaus Gedimino technikos universiteto civilinės inžinerijos magistrė.
Wilhelm Molterer
Wilhelm Molterer nuo 2015 m. lapkričio 1 d. yra Europos strateginių investicijų fondo (ESIF) vykdantysis direktorius.
Linco (Austrija) Joahaness Kepler universitete įgijo socialinių ekonomikos mokslų magistro laipsnį. Baigęs studijas universitete, jis buvo Austrijos ūkininkų asociacijos ekonomikos reikalų patarėjas ir Aukštutinės Austrijos regioninio žemės ūkio ministro patarėjas. Vėliau tapo federacinio žemės ūkio ministro patarėju. Vėliau savo karjerą tęsė kaip federacinio žemės ūkio ministro kabineto vadovas ir tapo Austrijos ūkininkų asociacijos generaliniu sekretoriumi.
1990–1994 m. Wilhelm Molterer buvo Austrijos federacinio parlamento narys ir atstovas ryšiams žemės ūkio klausimais, vėliau tapo Austrijos liaudies partijos (ÖVP) generaliniu sekretoriumi. 1994–2002 m. buvo Austrijos federacinis žemės ūkio, miškininkystės, aplinkos ir vandentvarkos ministras. Nuo 2007 iki 2008 m. buvo vicekancleris ir federacinis finansų ministras, 2008–2011 m. buvo Parlamento atstovas ryšiams konstituciniais klausimais. Nuo 2011 m. liepos mėn. iki 2015 m. rugpjūčio mėn. buvo Europos investicijų banko pirmininko pavaduotojas ir jo valdymo komiteto, nuolatinio kolegialaus vykdomojo organo, narys.
Arnoldas Pranckevičius
Arnoldas Pranckevičius yra Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas.
Prieš pradėdamas dirbti Europos Komisijoje 2016 m. spalio mėnesį, jis 11 metų praleido Europos Parlamente, kaip parlamento pirmininkų Martin Schulz ir Jerzy Buzek diplomatinis patarėjas, patardamas jiems apie Rusiją, Rytų partnerystę, Vakarų Balkanus ir Aziją, koordinuodamas Cox-Kwasniewski misiją Ukrainoje, dirbamas Užsienio reikalų komitete ir su tarpparlamentinėms delegacijoms. 2004-2006 m. ėjo Lietuvos Respublikos Prezidento V. Adamkaus vidaus politikos patarėjo pareigas. Arnoldas Pranckevičius įgijęs Sciences Po Universiteto magistro laipsnį (Paryžius) ir tarptautinių santykių bakalauro laipsnį Colgate universitete (JAV).
Vytautas Sinius
Šiaulių banko administracijos vadovas ir valdybos pirmininko pavaduotojas.
Šiaulių bankui V.Sinius vadovauja nuo 2014-ųjų. Prie banko komandos jis prisijungė 2011 m. – banke jis ėjo valdybos nario pareigas ir vadovavo Verslo bankininkystės tarnybai.
Prieš pradėdamas karjerą Šiaulių banke, V. Sinius konsultavo „Bank Evropeisky“ valdybą Rusijoje, dirbo SEB banke, kur ėjo prezidento pavaduotojo ir Mažmeninės bankininkystės tarnybos vadovo pareigas, taip pat buvo valdybos narys. Iš viso finansų sektoriuje V. Sinius yra sukaupęs beveik 20 metų patirtį.
Audrius Zabotka
Audrius Zabotka yra „fi-compass“ ekspertų grupės narys Europos Komisijoje, mokymų dėstytojas ir konsultantas praktiniais finansinių priemonių įgyvendinimo klausimais.
Jis buvo INVEGA vadovas, vystymo vadybininkas, generalinio direktoriaus pavaduotojas, generalinis direktorius ir valdybos narys; AECM valdybos narys ir VIPA priežiūros tarybos narys.
Elina Hakonen-Meddings
Elina Hakonen-Meddings turi įvairią 20 metų darbo su Europos struktūriniais ir investicijų fondais Europos Komisijos Regioninės ir miestų politikos generaliniame direktorate patirtį.
Pastaruosius penkerius metus ji užima Estijos, Suomijos, Latvijos ir Lietuvos skyriaus vadovo pavaduotojo pareigas.
Elina Hakonen-Meddings Helsinkio Ekonomikos mokykloje (nuo 2010 m. – Aalto Universitetas) įgijo Ekonomikos magistro laipsnį.
Sigitas Mitkus
Lietuvos Respublikos Finansų ministerijos Finansų rinkų politikos departamento direktorius.
Baigęs studijas Vilniaus universitete Ekonomikos fakultete, 1995 m. Sigitas Mitkus pradėjo dirbti Lietuvos diplomatinėje tarnyboje ir 15 metų skyrė Lietuvos integracijos į Europą procesui. Jis ėjo įvairias vadovaujančias pareigas Užsienio reikalų ministerijoje ir Lietuvos nuolatinėje atstovybėje ES Briuselyje.
2010–2014 m. buvo ambasadoriaus JK pavaduotojas, didelį dėmesį skyrė Lietuvos santykiams su Londono miestu ir finansinių rinkų ir finansinių paslaugų vystymui, pavyzdžiui, naujų finansinių priemonių instituciniams ir mažmeniniams investuotojams kūrimui, didinant konkurenciją ir skatinant finansinių technologijų (Fintech) pramonę. Sigitas Mitkus Finansų ministerijos Finansų rinkų politikos departamento direktoriumi paskirtas 2014 m. lapkričio mėn.
Arvydas Saročka
Lietuvos rizikos ir privataus kapitalo asociacijos valdybos narys.
Arvydas Saročka yra LitCapital partneris nuo jos įsteigimo 2010 m. Prieš tai jis ėjo savo 2000 m. įkurtos valdymo ir finansų konsultavimo įmonės UAB SAVVIN vadovo pareigas. Dirbdamas SAVVIN įgyvendino daug verslo konsultacijų ir finansų valdymo projektų. Padėjo klientų verslo plėtrai iš ES fondų ir kitų šaltinių pritraukti daugiau nei 150 milijonų litų.
Arvydas Saročka savo profesinę karjerą pradėjo 1997 m. tarptautinėje audito kompanijoje Arthur Andersen. Vėliau dirbo kaip išorinis finansų direktorius UAB Philips Lietuva. Jis yra Baltic Institute of Corporate Governance absolventas, taip pat baigė verslo administravimo magistro studijas Kauno Technologijos Universitete.
Marius Jurgilas
Lietuvos banko valdybos narys.
Dirbti į Lietuvos banką atėjo turėdamas Europos Centrinio Banko tyrėjo, Didžiosios Britanijos ir Norvegijos centrinių bankų ekonomisto, akademinio darbo Jungtinėse Valstijose patirties. Būdamas Lietuvos banko valdybos nariu, jis yra atsakingas už mokėjimo paslaugas ir jų plėtrą, naujas finansines technologijas (FinTech), taip pat kuruoja tyrimų ir grynųjų pinigų sritis ir atitinkamas funkcijas vykdančių padalinių veiklą.
Jis dalyvauja sprendžiant šiuos ir kitus klausimus Europos Centrinio Banko valdančiosios tarybos ir komitetų posėdžiuose, atstovauja Lietuvos Respublikos centriniam bankui įvairiuose tarptautiniuose ekonomikos forumuose, dalyvauja mokslinėse konferencijose.
Marius Jurgilas turi ekonomikos mokslų daktaro laipsnį.
Przemysław Cieszyński
Banko "Gospodarstwa Krajowego" valdybos narys.
Gavo diplomą Vroclavo mokslo ir technologijų universitete Kompiuterijos mokslo ir valdymo fakultete. Našvilio (JAV) Vanderbilto universitete įgijo verslo administravimo magistro laipsnį. Per visą savo darbo karjerą jis ėjo vadovaujančias pareigas: Pepsico, Polcard (valdančiosios tarybos narys), Telewizja Polska S.A. ir neseniai – OT Port Gdynia (OT Logistics Group).
Būdamas patyręs konsultantas, jis vadovavo projektams, vykdomiems Accenture, CII Group ir Raitaro. Eidamas vyresniojo vadovo pareigas Accenture, jis vadovavo projektams ir programoms, skirtoms Lenkijos ir tarptautinėms finansinių paslaugų pramonės sektoriaus organizacijoms. Konsultavimo įmonėje Raitaro, kurioje jis buvo partneris, jis vykdė restruktūrizavimo ir įgyvendinimo projektus, skirtus, pavyzdžiui: Ströer Polska, BCT Gdynia, Sokółka Okna i Drzwi ir Grupa Energa. Nuo 2006 m. buvo kelių Varšuvos biržos sąraše esančių įmonių stebėtojų valdyboje, pavyzdžiui: Sygnity S.A., Ciech S.A., Yawal S.A., Bomi S.A., TC Dębica S.A. ir JSW S.A.
Peter Dittrich
Peter Dittrich, šiuo metu einančio SZRB Asset Management įmonės pirmininko pavaduotojo pareigas, pagrindinė užduotis – šios valstybinės turto valdymo įmonės investicinių operacijų valdymas. Pagrindinis įmonės tikslas – strateginių investicijų parama infrastruktūros, energijos vartojimo efektyvumo, atliekų tvarkymo, socialinės ekonomikos ir MVĮ srityse.
Anksčiau Peter Dittrich ėjo aukščiausias vadovaujamas pareigas keliuose bankuose ir išperkamosios nuomos įmonėse Slovakijoje. Nuo 2013 m. jis buvo Slovakijos garantijų ir vystymo banko pirmininko patarėjas. Eidamas šias pareigas, jis dalyvavo kuriant ir remiant Slovakijos investicijų kontroliuojančiąją įmonę ir SZRB Asset Management. Jis taip pat buvo Prager Handelsbank Frankfurte (Vokietijoje) stebėtojų tarybos narys ir Sovakijos išperkamosios nuomos asociacijos valdybos narys. Jis yra mokslų daktaras pasaulinės ekonomikos srityje.
Rūta Dapkutė-Stankevičienė
Lietuvos Respublikos finansų ministerijos ES struktūrinių investicijų departamento direktoriaus pavaduotoja.
Rūta Dapkutė-Stankevičienė darbą ES struktūrinių fondų srityje pradėjo prieš 13 metų, šiuo metu jos darbas susijęs su sektorinių investicijų programavimu ir planavimu, finansinių priemonių nustatymu ir valdymu, pasirengimu laikotarpiui po 2020 m. ir kt. Ji dalyvavo nustatant ES finansuojamų fondų lėšas ir finansines priemones, susijusias su energijos vartojimo efektyvumu, miestų plėtra, įmonių galimybėmis gauti finansavimą ir savarankišku darbu. Rūta Dapkutė-Stankevičienė taip pat yra nacionalinių skatinamojo finansavimo institucijų, „Investicijų ir verslo garantijos” ir Viešųjų investicijų plėtros agentūros, valdybos narė.
Rūta Dapkutė-Stankevičienė turi Vytauto Didžiojo universiteto politikos mokslų ir viešojo administravimo diplomą bei Mykolo Romerio universiteto teisininkės diplomą.
Rūta Čiutienė
Lietuvos projektų vadybos asociacijos valdybos narė.
Nuo 2001 m. Rūta Čiutienė ėjo įvairias pareigas Kauno Technologijos universitete, kuriame nuo 2012 m. ji yra Ekonomikos ir verslo fakulteto profesorė ir projektų valdymo magistro studijų programos vadovė.
Nuo 2014 m. Rūta Čiutienė taip pat yra Executive School of Economics ir Verslo mokyklos produktų vystymo vadovė. Ji dėsto kelis projektų valdymo kursus ne tik ekonomikos ir verslo specialybės studentams, bet ir būsimiems inžinieriams.
Rūta Čiutienė yra valdymo ir administravimo srities mokslų daktarė.
Dominykas Vizbaras
Įmonės „Brolis Semiconductors“ vienas iš įkūrėjų ir generalinis direktorius.
2001–2003 m. jis buvo projektų vadovas Klaipėda Ship Repair Ltd, nuo 2004 m. – GKF Ltd. (medienos prekyba ir gamyba) gamybos ir pardavimų direktorius, o 2007 m. įkūrė Brolis Timber Ltd., kurios direktorius yra nuo 2011 m.
Dominykas Vizbaras Klaipėdos universitete įgijo transporto inžinerijos bakalauro laipsnį, o Antverpeno (Belgijos) universitete – transporto ir jūrininkystės valdymo magistro laipsnį.
Arvydas Bložė
Startup.lt generalinis direktorius.
Arvydas Bložė į generalinio direktoriaus pareigas Startup.lt atėjo 2014 m. Anksčiau – „SEB Enskilda“, Baltijos-Šiaurės investicijų banko ir jo padalinio Lietuvoje „SUMMA Advisers“ partneris ir asocijuotasis narys.
Mark Rogerson
Europos Audito Rūmų atstovas ryšiams.
Prieš ateidamas į Audito Rūmus, jis pradžioje dirbo programų žurnalistu, vėliau – viešųjų ryšių konsultantu, plėtodamas ir koordinuodamas žiniasklaidos ryšius ir komunikacijos strategijas, skirtas institucijų ir įmonių klientams Europos Sąjungoje.